top of page

FILOZOFIA EKOSPORTU

 

Ćwiczyć można zawsze i wszędzie ! o każdej porze roku :)

 

Jednak najwięcej korzyści przynoszą nam ćwiczenia na świeżym powietrzu. Odpowiednia dawka właściwego ruchu zapewni nam zdrowie na lata, zagwarantuje wymarzoną sylwetkę, świetny nastrój i samopoczucie :)

 

Warto więc spróbować? Myślę że warto…

 

Obecnie „na rynku” mamy OGROMNĄ ilość przeróżnym systemów ćwiczeń, ciągle powstają nowe trendy i nowe mody. Co chwila słyszymy, że coś jest NAJLEPSZE lub NAJBARDZIEJ SKUTECZNE aby schudnąć lub wyrzeźbić ciało! Dodatkowo jak grzyby po deszczy wyrastają „fitnessowe celebrytki i celebryci” oferując nam swoje CUDOWNE zestawy ćwiczeń, które odmienią nasze życie i doprowadzą nasze ciała do stanu idealnego! 

 

Nie oszukujmy się… to tylko biznes! ;)

Żeby ćwiczyć nie potrzebujesz niczego więcej jak WIEDZY, CHĘCI i KONSEKWENCJI! To nie „cudowny zestaw ćwiczeń” Pani X czy Pana Y sprawił że schudłaś, tylko to, że zaczęłaś się regularnie ruszać i w ogóle cokolwiek ćwiczyć! :)

Forest_Pole ;)

Najważniejsza jest więc MOTYWACJA i za to faktycznie należy wszystkim „fitnessowym celebrytom” podziękować ;)

Pamiętaj jednak jedno, motywacje masz WSZĘDZIE, na samym facebooku znajdziesz setki stron motywujących do ćwiczeń i zdrowego stylu życia.

Warto więc zainwestować w coś co da Ci wymierne korzyści. Zamiast więc kupować płyty z ćwiczeniami czy zapisywać się na coraz to nowsze zajęcia – zainwestuj w kilka treningów z dobrym trenerem personalnym. On ustali które ćwiczenia są korzystne dla Ciebie a które nie! Poprawi pozycje w jakich ćwiczysz – jest to podstawa do tego aby ćwiczenie było ZDROWE. Źle wykonywane ćwiczenia, nawet jak dadzą chwilowy upragniony efekt, to na dłuższą metę doprowadzą do urazów i kontuzji które wykluczą Cię z dalszych treningów. Wówczas wzrost wagi murowany! No i pogorszenie stanu zdrowia..

bieg techniką niewymagającą odpowiedniego obuwia, po naturalnej nawierzchni ;)

Zacznij więc od tego JAK ĆWICZYĆ POPRAWNIE i które ćwiczenia są dla Ciebie korzystne. Posiadając taką wiedzą będziesz mogła sama dobierać sobie treningi które Ci odpowiadają. Będziesz też mogła ćwiczyć WSZĘDZIE niezależnie od tego gdzie jesteś i co jest dostępne :)

 

Kiedyś ludzie musieli się dużo ruszać bo aby przeżyć trzeba było często pracować fizycznie. Obecnie nie musimy się w ogóle ruszać ! nawet zakupy możemy zrobić przez Internet!

Cały wielki świat sportu korzysta z tego faktu, oferując nam coraz to nowsze sposoby na „piękną sylwetkę i zdrowie”. Rodzajów zajęć i przyrządów do ćwiczeń jest cała masa! Wszystko naturalnie „niezbędne aby osiągnąć sukces” i niesamowicie potrzebne do ćwiczeń ;)

Oczywiście wszystkie te zajęcia i wszystkie te „niezbędne” przyrządy do ćwiczeń są nieproporcjonalnie drogie! Np. taki gymstick  – kijek z przymocowanymi gumami posiadającymi uchwyty 300-400zł ! mała gumowa piłeczka (ale z określonym „przeznaczeniem” fitnessowym) 40 - 60zł !

Podobnie jak firmy farmaceutyczne przekonują nas, że bez suplementów diety NA WSZYSTKO, nie da się żyć, być zdrowym i pięknym,  tak i branża sportowa stara się przekonać nas, że bez „tego” czy „tamtego” nie damy rady schudnąć, odpowiednio wyrzeźbić ciała itd.. 

 

naturalna "wspinaczka bezsprzętowa", boso ;)

Prawda jest taka że DAMY RADĘ! :)))

 

Nie potrzebujesz niczego specjalnego ani drogiego do tego by codziennie dbać o swoją formę, sylwetkę, zdrowie! :)

Jedyne czego faktycznie potrzebujesz to ODPOWIEDNIA WIEDZA.

Więc, zanim kupisz kolejny przyrząd do ćwiczeń i zaczniesz z nim ćwiczyć w sposób nieprawidłowy (co zamiast korzyści będzie przynosić Ci straty w postaci np. kontuzji a ostatecznie dużych konsekwencji zdrowotnych) zainwestuj w spotkanie ze specjalistą który da Ci to, co najbardziej istotne – wiedzę jak ćwiczyć w sposób prawidłowy!

Z taką wiedzą możesz już robić wszystko i ze wszystkim! ;) 

 

Wystarczy twoja kreatywność, wyobraźnia, czasem poczucie humoru i dużo dużo chęci by czuć się świetnie we własnym ciele! :)

FILOZOFIA EKOSPORTU

 

Zniesmaczona tym, że za wszystko trzeba płacić, płacić, płacić i jeszcze raz płacić! Wymyśliłam własną filozofię ćwiczeń. Filozofia ekosportu jest tylko częścią całości, ale nie będę Wam jeszcze zdradzać wszystkiego ;)

 

GŁÓWNE ZAŁOŻENIA EKOSPORTU:

 

  • SPORT NIC NIE KOSZTUJE,

  • Trening powinien być przede wszystkim bezpieczny i przynosić korzyści dla zdrowia i wyglądu osoby ćwiczącej

  • Trenować możesz zawsze i wszędzie, niezależnie od warunków środowiskowych

  • To jak bardzo ciekawy będzie trening zależy wyłącznie od Twojej WYOBRAŹNI i KREATYWNOŚCI

  • Do idealnego treningu nie potrzebujesz NICZEGO za co musisz zapłacić!

  • Do ułożenia ciekawego, skutecznego treningu wystarczą rzeczy które Cię otaczają lub które posiadasz we własnym domu, najlepiej jednak żeby były to rzeczy naturalnego pochodzenia.

  • Do ekosportów nie używasz żadnych „specjalnych” przyrządów, ubrań i innych dodatków

  • Ekosporty wykonujesz na świeżym powietrzu, korzystając z tego co oferuje otoczenie.

  • Ekosporty mogą być wiązane z wykonywaniem niezbędnych prac około-domowych lub innych, wykonywanych na świeżym powietrzu.

 

Najprostszymi sportami które wpisują się w filozofię ekosportu są:

biegi – pod warunkiem, że technika biegania nie wymaga od nas specjalnego podłoża i obuwia, najbardziej Eko będzie bieganie nago po łące! ;)

lub pływanie w naturalnych dostępnych zbiornikach wodnych :)

 

Mam nadzieję, że spodobała się Wam moja filozofia EKOSPORTU i wspólnie będziemy inspirować się do wymyślania coraz to nowszych aktywności EKO! :))))  

 

Pozdrawiam! 

Agnieszka Chmielnicka

bottom of page