top of page

INFORMACJE 

PREKONCEPCJA - co to takiego?

Obecnie coraz częściej obserwuje się bardzo pozytywne zjawisko - świadome planowanie ciąż związane z wielodziedzinowym szykowaniem się do macierzyństwa - to właśnie nazywamy prekoncepcją. Obydwoje partnerzy przygotowują się do zostania rodzicami jeszcze przed koncepcją (zapłodnieniem). Przygotowania obejmują takie dziedziny jak:

1.Psychologia- przyszli rodzice szykują się do powiększenia rodziny pod kątem psychologicznym. Wiedza i odpowiednie nastawienie pomogą lepiej zaakceptować zmiany jakie zajdą w ich życiu wraz z pojawieniem się dziecka.

2.Medycyna i zdrowie - najważniejsza z dziedzin, często sprawiająca największe problemy. W jej zakres wchodzi holistyczne przygotowanie organizmów przyszłej Mamy i Taty do skutecznej koncepcji, a w dalszym etapie do bezpiecznego i zdrowego okresu prenatalnego u Mamy. W skład tej dziedziny wchodzi szereg badań które należy przed ciążą wykonać, poprawa parametrów zdrowotnych przez odpowiednie leczenie(jeżeli konieczne), zbilansowanie i dostosowanie diety, odpowiednia aktywność fizyczna.

3. Finanse - przygotowanie finansowe również jest bardzo istotne. Pojawienie się pierwszego dziecka często może wiązać się z dużymi kosztami. Warto wcześniej być na to gotowym aby oszczędzić sobie niepotrzebnych stresów burzących radość płynącą z macierzyństwa. 

PREKONCEPCJA

Bo chcę być gotowa na zostanie Świadomą Mamą!

 

Bardzo gorąco zachęcam wszystkie osoby nie posiadające jeszcze własnego potomstwa aby zgłębiały wiedzę na temat prekoncepcji i korzyści jakie daje świadome planowanie macierzyństwa. 

Zajęcia które proponuję Świadomym Kobietom oparte zostały o założenia prekoncepcji odnoszące się do zalecanego poziomu intensywności oraz rodzaju aktywności fizycznej. Zajęcia te, mają mieć pozytywny wpływ na proces samego zapłodnienia jak również mają przygotować ciało kobiety do zdrowego i szczęśliwego okresu ciąży. 

Odpowiednia aktywność fizyczna w połączeniu ze zbilansowaną dietą jest w stanie pozytywnie wpłynąć na wszystkie parametry zdrowotne, mając niekiedy kluczowy wpływ na zapłodnienie i ciążę. Należy jednak pamiętać, że koncepcja i sam przebieg ciąży są procesami niezwykle złożonymi i wieloczynnikowymi. Możemy się jedynie starać jak najlepiej do tego przygotować jednak gwarancji na pełen sukces nigdy nikt nam nie da.

Treningi personalne prowadzę po odbytej wcześniej terapii Kobiecej.

Prowadzone przeze mnie zajęcia są częścią planu terapeutycznego i same stanowią element wpływający na poprawę parametrów zdrowotnych.

Jednak aby móc w sposób poprawny i skuteczny uprawiać terapeutyczne aktywności fizyczne, należy najpierw poznać swoje Ciało, nawyki ruchowe, poprawić postawy - tak aby czerpać z ruchu jak najwięcej korzyści.

"NORDIC WALKING WOMEN!"

 

Ta cudowna dyscyplina sportu idealnie nadaje się dla każdej Kobiety na każdym etapie jej życia!

- Zrzucisz zbędne kilogramy!

- Wzmocnisz i uelastycznisz mięśnie!

- Zwiększysz kondycję!

- Poprawisz krążenie krwi i limfy!

- Poprawisz postawę ciała!

- Poprawisz nastrój, będziesz zrelaksowana i bardziej pewna siebie!

- Wzmocnisz odporność przebywając na świeżym powietrzu!

Sport który mobilizuje do pracy niemal 90% mięśni ciała! odciąża stawy! wykonujesz go w umiarkowanym tempie nie narażając się na przeciążenia!

TO IDEALNY SPORT DLA PRZYSZŁEJ BRZUCHATKI! 

 

Trening personalny : 70zł - z własnymi kijami ; 80zł - z wypożyczeniem kijów

 

 

"SLOW JOGGING WOMEN!"

 

Bieganie w stylu filozofii ZEN prosto z Japonii…

Cudowny ruch dla każdego niezależnie od wieku i kondycji !

Wspaniale wpisuje się w zasady „sportu prekoncepcyjnego”!

Ten rodzaj biegania pokochają nawet jego zaciekli przeciwnicy!

Slow Jogging to przede wszystkim RADOŚĆ Z RUCHU!

Prostota i łatwość jego wykonywania w połączeniu z licznymi korzyściami, powinny przekonać do tego rodzaju aktywności fizycznej nawet największe leniuszki i zdeterminowanych „kanapowców” !

 

 

 

Trening personalny - 70zł

bottom of page