top of page

Teoria płaskiego brzucha - według Chmielnicka Therapy

Wielka Teoria Płaskiego Brzucha – według Chmielnicka Therapy

Chcecie poznać jedną z ważniejszych prawd na temat BRZUCHA … ?? mowa tym razem o KAŻDYM BRZUCHU.. również tym MĘSKIM! WYSTAJĄCY BRZUCH NIE ISTNIEJE!

U człowieka brzuch jest anatomicznie płaski – co więcej ! – jest płaski nawet gdy jest na nim „nadprogramowa” tkanka tłuszczowa!

Zapamiętaj więc jedno: Jeżeli masz WYSTAJĄCY (wiszący, sterczący, wypchnięty itd.) BRZUCH – to nie jest to problem TKANKI TŁUSZCZOWEJ osadzonej na wierzchniej warstwie przedniej ściany brzucha !!!

Jest to DYSFUNKCJA –> ZABURZENIE !!! ZABURZENIA SIĘ LECZY NIE ĆWICZY!

Ale dysfunkcja czego?? Na to pytanie nie da się odpowiedzieć w sposób ogólny. Na to pytanie można odpowiedzieć indywidualnie każdemu z Was po dokładnej analizie i badaniu, ponieważ jest to ZESPÓŁ WIELU CZYNNIKÓW, który u każdego będzie trochę (lub zupełnie) inny.

Człowiek przybierając pozycję spionizowaną (wertykalną) naraził swoje delikatne struktury (trzewia czyli narządy wewnętrzne) na niebezpieczeństwo. Ograny wewnętrzne które powinno się chronić, nie mogą wisieć w „worku brzusznym” wystającym poza obręb kośćca. Ograny wewnętrzne powinny być głęboko i wysoko w jamie brzusznej, bo tylko tam są bezpieczne. Pośrednim "wsparciem" dla organów wewnętrznych są między innymi MIĘŚNIE ! nie tylko delikatne „przyczepy” na których są „umiejscowione” w jamach ciała. Głównymi grupami mięśniowymi podtrzymującymi organy wewnętrzne (a jednocześnie chroniącymi je) są mięśnie dna miednicy i mięśnie brzucha KTÓRE POWINNY CZYNNIE BRAĆ UDZIAŁ W STABILIZACJI TUŁOWIA I WSPARCIU TYCHŻE ORGANÓW WEWNĘTRZNYCH.

Jednak nasze ciało działa jako jedna wielka CAŁOŚĆ i na ZJAWISKO „wystającego brzucha” może mieć wpływ niemal nieskończona ilość kombinacji różnych czynników.

Kilka ważnych pytań:

Czy mamy wpływ na "ułożenie" organów wewnętrznych w naszej jamach ciała i czy możemy wpłynąć na to ułożenie? - TAK -> możemy wpłynąć na niewłaściwe "ułożenie", napięcia, wszelkiego typu restrykcje wisceralne przywracając je do normy. Każdy z nas może też nieświadomie wpływać na zaburzenie właściwego "ułożenia" organów i zmienić je na patologiczne, przyczyniając się zarówno do niewłaściwej pracy organów wewnętrznych jak i wzmożenia efektu "odstającego brzucha", a także innych zaburzeń z tym związanych.

Czy samymi ćwiczeniami da się raz na zawsze zlikwidować wystający brzuch? - NIE! ZABURZENIA SIĘ PRZEDE WSZYSTKIM LECZY A NIE ĆWICZY! -> Ale da się go w każdej chwili „naprawić” włączając prawidłową terapię..

Czy operacją (ostatnio tak modną i coraz częściej praktykowaną) da się raz na zawsze zlikwidować odstający brzuch? - NIE NIE NIE!! -> Ale da się go raz na zawsze "popsuć" i wprowadzić dysfunkcje bardzo trudne, lub wręcz niemożliwe do naprawienia… W perspektywie czasu każda taka operacja będzie niosła za sobą poważne konsekwencje!

Czy tak zwane "rozejście mięśnia prostego brzucha" jest warunkiem odstawania brzucha? - NIE NIE NIE NIE!! -> często jednym z zaburzeń wystającego brzucha jest potocznie zwane "rozejście kresy białej" ale nie musi być rozejścia żeby brzuch wystawał (jest to tylko JEDNO z zaburzeń które MOGĄ mieć na to wpływ, ale nie muszą)

Czy można mieć rozciągniętą kresę białą a NIE mieć odstającego brzucha? - TAK TAK TAK! -> brzuch może być płaski pomimo rozciągniętej kresy białej, kresa sama w sobie nie ma aż takiego znaczenia! To nie ona ma możliwości dużych zmian i kurczenia! To nie ona ma za zadanie zabezpieczać, aktywnie spełniać ważne funkcje motoryczne i ochronne -> od tego mamy mięśnie.

Postaram się rozwinąć odpowiedź na każde z tych pytań w kolejnych artykułach z serii Wielka Teoria Płaskiego Brzucha – według Chmielnicka Therapy.

Zachęcam również do zadawania pytań w komentarzach. Odpowiedzi na te pytania udzielać będę uwzględniając je w następnych postach.

Uprzejmie proszę aby nie zadawać pytań odnoszących się do przypadku konkretnego brzucha bo prawidłowa i sensowna „diagnoza internetowa” nie istnieje i nie jest prowadzona przez Chmielnicka Therapy for Women, z góry dziękuję.

Przykład działania terapii Chmielnicka Therapy for Women przedstawiony został na zdjęciach dołączonych poniżej.

Jeszcze raz zaznaczę - nie porównujcie się! każdy z nas jest inny i ma inny zestaw czynników które wpływają na wygląd brzucha!! KAŻDY BRZUCH MOŻNA ZREHABILITOWAĆ Różnymi sposobami (dobranymi pod konkretny przypadek) przywrócić równowagę w organizmie - a co za tym idzie - również dobry wygląd brzucha.

Pozdrawiam serdecznie Agnieszka Chmielnicka

Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Nie ma jeszcze tagów.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
bottom of page